Wycieczka do Teatry Lalek "Pleciuga"
"Kiedy zakwitnie margerytka"

Na dworze silny mróz i zima nie odpuszcza, a my tęsknimy za ciepłem lata. Nasza wycieczka do Teatru Lalek „Pleciuga” sprawiła, że na chwilę przenieśliśmy się w piękny letni dzień na zieloną polanę. Poznaliśmy pełną ciepła opowieść o wspieraniu się, zawiązywaniu przyjaźni i o tym, że wspólnymi siłami można poradzić sobie nawet ze sprytnym i groźnym przeciwnikiem.

Małe kaczątka wraz z mamą wyruszyły na poszukiwanie pierwszych margerytek. Po drodze spotkały śpiocha niedźwiadka, tchórzliwego zająca, marzącego o sławie osiołka. Towarzyszyły im również dzięcioł i wiewiórka.

Świeżo zawiązanej przyjaźni i wspólnej wyprawie na polanę zagroził podstępny rudy lis. Pierwsza margerytka, co prawda, zniknęła zniszczona przez lisa, ale przyjaciele zadeklarowali, że zawsze będą ją pamiętać jako coś wyjątkowego.

Okazało się, że lenistwo, strach czy chęć zdobycia podziwu nie zdołały rozdzielić przyjaciół. Ta ujmująca opowieść na długo zostanie w naszej pamięci.

Piękne lalki oraz gra aktorów bardzo wyraziście budowały charakter postaci. Całość dopełniała urokliwa dekoracja i muzyka.

Sceny z zaspanym misiem czy pokazem umiejętności estradowych osiołka w rytmie zumby wzbudziły w nas szczery śmiech.