Wycieczka do Centrum Dialogu Przełomy

Dnia 2 lutego uczniowie z klasy II i III A SPdP uczestniczyli w wycieczce do Centrum Dialogu Przełomy. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ekspozycje o przełomowych momentach historii zachodniopomorskiej-od włączenia Szczecina w granice państwa polskiego w 1945 roku, poprzez momenty buntu społecznego - do odzyskania przez Polskę suwerenności w 1989 roku.

Muzeum korzysta z nowoczesnych technologii i oferuje odbiorcom atrakcyjną-multimedialną formę dostępu do swoich zbiorów. Młodzież z zainteresowaniem oglądała także czasową wystawę plenerową pt : "Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek."

Zgromadzono na niej ponad 300 archiwalnych zdjęć i filmów oraz nagrania relacji świadków historii prezentujące wybrane aspekty pierwszych kilku powojennych lat życia na Ziemiach Odzyskanych.

Po zakończeniu zwiedzania- korzystając z pięknej, słonecznej pogody- uczniowie spacerowali po Szczecinie dzieląc się wrażeniami z pobytu w muzeum.