W dniu 30 września bieżącego roku w naszym Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Szczecinie obchodziliśmy hucznie i wesoło „Święto pieczonego ziemniaka”, przygotowanego przez nauczycieli świetlicy.
W trakcie imprezy nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z etapami wzrostu tego warzywa, a także uczestniczyć w wykopkach. Wykorzystano profesjonalny sprzęt do wykopania ziemniaków. Zwrócono uwagę na ich wielkość, kształty i obfitości plonów. Radosną zabawę urozmaiciły konkursy takie jak obieranie ziemniaków na czas, wykonanie prac plastycznych przy pomocy pieczątek sporządzonych z ziemniaków i przenoszenie ziemniaków na łyżce. Punktem kulminacyjnym imprezy była degustacja ziemniaków pieczonych w ognisku i na ruszcie.
Pogoda na początku wydawała się kapryśna, aby w końcu stała się przyjazną i słoneczną. Nasze sprawozdanie z imprezy byłoby niepełne bez podziękowania sponsorowi Hurtowni ZBOREK owoce i warzywa w Przecławiu.