Mikołajki

Dnia 6 grudnia, jak co roku w naszej szkole zjawił się najbardziej wyczekiwany przez dzieci gość. To właśnie tego dnia, do wszystkich dzieci przychodzi Święty, który rozdaje prezenty. W tym roku roku organizatorzy mikołajkowego spotkania postanowili sprawdzić co dzieci wiedzą o Świętym Mikołaju - gdzie mieszka, jak wygląda, czym się zajmuje. Jak się okazało nie były to całkiem oczywiste pytania i niektórzy mieli na ten temat różne zdania.

I dlatego żeby nieco "uporządkować" wiedzę o Świętym Mikołaju, dzieci miały okazję obejrzeć film "Poznaj prawdziwą historię Świętego Mikołaja".

Z filmu dowiedzieliśmy się, że Święty Mikołaj nazywany biskupem Miry,był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi. Zwyczaj wręczania sobie prezentów w dzień św. Mikołaja przyjął się szybko, a pierwsze mikołajki urządzono 6 grudnia 1804 roku.W przerwach projekcji filmu Pan Marcin uczył naszych uczniów grać i śpiewać piosenkę, która zostanie zaprezentowana wóczas kiedy pojawi się nasz gość.

I wrzeszcie nadszedł moment, w którym w drzwiach pojawił się Święty Mikołaj. Przy dźwiękach wesołej muzyki wkroczył do naszej sali z workiem pełnym prezentów. Wydaje się, że wszystkie dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezent, bo wszystkie paczki otrzymały.

Dyrekcja, nauczyciele a przede wszystkim wszyscy uczniowie naszej szkoły pragną bardzo gorąco podziękować
Radzie Osiedla "Stołczyn"
za podarowanie słodyczy na naszą uroczystość. Swoim gestem uczyniliście Państwo ogromną radość wszystkim naszym podopiecznym.