Wycieczka do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Dnia 7.02. 2018 uczniowie odwiedzili - jak co roku- szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Wycieczka odbyła się w ramach szkolnej akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę". Celem było przekazanie zebranej karmy i akcesoriów potrzebnych mieszkańcom schroniska.

Zarówno uczniowie jak i pracownicy naszego Ośrodka z wielkim sercem i zaangażowaniem podeszli do tej pożytecznej zbiórki. Zebraliśmy w sumie ok. 300 kg karmy i mnóstwo koców, ręczników itp. rzeczy.

Zwiedzając schronisko uczniowie dopytywali się towarzyszącego nam pracownika o los zwierząt tam przebywających, widzieli wolontariuszy wyprowadzających pieski na wybieg.

Widać było,że los bezdomnych zwierząt mocno wszystkim leży na sercu - uczniowie dzielili się wrażeniami, byli bardzo wzruszeni- podobnie jak towarzyszący im opiekunowie.

Po wymianie refleksji, korzystając z pięknej, zimowej pogody wszyscy udali się na spacer po przysypanym śniegiem Lasku Arkońskim.