Warsztaty plastyczne

Dnia 8 grudnia uczniowie z klas artystycznych zaprosili swoich kolegów ze szkoły przysposabiającej do pracy na warsztaty plastyczne. Podczas zajęć młodzież poznała technikę malowania wytworów gipsowych farbami akrylowymi.

Ta forma działalności pozwala na rozwijanie zdolności plastycznych , rozwija sprawność manualną , orientację przestrzenną , uczy kreatywnego myślenia.

Każdy uczeń mógł udekorować według własnego pomysłu świąteczny świecznik i zawieszkę na choinkę.

Wspólna praca uczniów, wzajemna pomoc i doradztwo w doborze kolorów farb czy sposobu ozdabiania przedmiotów gipsowych wpłynęła na wspaniałe efekty warsztatów.

Uczniowie wykonali piękne ozdoby bożonarodzeniowe i cieszyli się stworzeniem swojego własnego dzieła.