Pierwsze Mistrzostwa Szkoły w Tenisie

Tenis, to dyscyplina sportu, która cieszy się wśród naszych uczniów niesłabnącym powodzeniem. Od wielu lat uczestniczymy w zajęciach i zawodach organizowanych w tej dyscyplinie sportu na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Dzięki zakupowi niezbędnego sprzętu do uprawiania tenisa także w skali mikro na sali gimnastycznej, zrodził sie pomysł zorganizowania Pierwszych Mistrzostw Szkoły w Tenisie, które odbędą się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Turniej będzie się toczył w ramach gier indywidualnych, zawodnicy będą rozgrywali mecze na korcie o wymiarach boiska do badmintona przy użyciu specjalnych nieco „wolniejszych” piłek z pianki. Do udziału w turnieju zgłosiło się 18 zawodników, którzy zostali podzieleni na grupy. W pierwszym etapie turnieju utworzono cztery grupy, w których rywalizacja toczyć się będzie w systemie „każdy z każdym”. Grupa A i B będą pięcioosobowe, Grupa B i C czteroosobowe.

Dnia 4 marca w sali gimnastycznej, odbyło się uroczyste losowanie uczestników turnieju do grup i pierwsze emocje pojawiły się już na tym etapie. Ustalono, że z pięcioosobowych Grup A i B do dalszego etapu rozgrywek awansuje po trzech zawodników, a z czteroosobowych grup B i C w dalszej części rozgrywek wystąpi po dwóch zawodników. Zatem w drugim etapie turnieju wystąpi 10 zawodników, którzy będą rywalizować w dwóch grupach ponownie „każdy z każdym”. Do dalszego etapu awansuje po trzech zawodników z każdej grupy i wtedy odbędzie się trzeci etap rozgrywek, finałowe „Final Six”. Zawodnicy którzy zajmą miejsca 3 w swoich grupach zagrają o 5 i 6 miejsce, a pozostała czwórka wyłoni spośród siebie zwycięzcę naszych Mistrzostw. Trochę nudne i zawiłe te przepisy, a zawodnicy nie mogli się już doczekać pierwszych gier, więc żeby nie zwlekać już od następnego dnia rozpoczęliśmy pierwsze spotkania…. 

Już pierwsze mecze, pokazały że emocji w turnieju nie zabraknie. Widać było, że żaden zawodnik nie ma zamiaru pożegnać się z turniejem na tym etapie rozgrywek. W dniu kiedy powstaje ten artykuł mecze w grupach nadal trwają i jeszcze nic nie jest przesądzone.

Zachęcamy wszystkich do zaglądania na naszą stronę „turniejową’, będziemy na bieżąco uzupełniać ją o wyniki spotkań, zdjęcia i istotne informacje.

Aktualności Turniejowe