Warsztaty kulinarne "Pychotka" -
Ziemniak w odsłonach.

Dnia 11.01.2018 r. uczniowie klas o profilu ogrodniczym szkoły przysposabiającej do pracy zaprosiły swoich kolegów z klas artystycznych na wspólne, cykliczne warsztaty kulinarne „Pychotka” – „Ziemniak w odsłonach”.

Praktyczne zajęcia poprzedziła pogadanka tematyczna o ziemniakach: o pochodzeniu warzywa, jego wartościach odżywczych i zastosowaniu w kuchni.

Młodzież została podzielona na zespoły zadaniowe, które miały do wykonania potrawy z warzywa, głównego bohatera spotkania. Przygotowana została sałatka ziemniaczana, kluski śląskie, zapiekanka i kotlety ziemniaczane- krokiety.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali prace zgodnie z otrzymanymi przepisami : kroili, mielili, zagniatali ciasto, formowali kluski, myli naczynia ….. .

Praca przebiegała w twórczej i milej atmosferze. Wspólne gotowanie zakończyła degustacja ziemniaczanych potraw. Każdy uczestnik warsztatów mógł otrzymać używane podczas zajęć przepisy.