Dnia 12 grudnia 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Szczecinie odbył się V Wojewódzki Przegląd Form Wokalno – Instrumentalnych „Piosenka jest dobra na wszystko” – edycja bożonarodzeniowa.

Głównym celem przeglądu jest popularyzowanie śpiewu, gry na instrumentach, prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami, umożliwienie uczniom rozwoju zainteresowań, zdolności,  talentów. Występ jest momentem, kiedy mogą spełnić się młodzieńcze marzenia związane z występem na prawdziwej scenie, przed szeroką publicznością. Jest to czas pokonywania barier związanych z niepełnosprawnością, propagowanie kulturalnych form spędzania czasu wolnego jak i połączenie atmosfery zabawy z obcowaniem ze sztuką.

Podczas przeglądu zaprezentowało się 10 placówek z województwa Zachodniopomorskiego m.in. z Warnina, Nowogardu, Niemieńska, Koszalina czy Szczecina.  Na scenie, zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, w których można było zobaczyć solistów, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne oraz pierwszy raz instrumentalistę grającego na fagocie. Na koniec każdy z uczestników otrzymał mały upominek.  Każdy wykonawca stał się posiadaczem płyty zatytułowanej „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, która została  nagrana przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Szczecinie, organizatorów całego wydarzenia. Po występach, na wszystkich uczestników i widzów czekała niespodzianka w postaci mini recitalu pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu Pauliny i Marcina Jurczaków.

Krótką relację z Przeglądu zamieścił program o wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście – Menu Kulturalne. Można ją obejrzeć klikając w ten link.

Dwa dni wcześniej, w tym samym programie wystąpili nasi nauczyciele: pan Marcin Jurczak i pan Piotr Sobczyński. Opowiadali o przygotowaniach do Przeglądu oraz o nagranej w naszym Ośrodku płycie z kolędami. Rozmowę tę można obejrzeć klikając w ten link.