EkoPaka -
zamykamy obieg surowców

Na przełomie października i listopada uczniowie z klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy uczestniczyli w programie „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” .To ogólnopolski projekt edukacji ekologicznej, skierowany do dzieci i młodzieży, realizowany na zajęciach w bibliotekach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie jako jedna z dwóch bibliotek w województwie zachodniopomorskim zakwalifikowała się do tego programu.

Podczas czterech spotkań uczniowie dowiadywali się, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

EkoPaka pozwoliła wprowadzić młodych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.