Regionalny Turniej Tenisa
Olimpiad Specjalnych

Dnia 13 grudnia, na kortach tenisowych przy ulicy Tenisowej, odbył się Regionalny Turniej Tenisa Olimpiad Specjalnych. Zawody rozegrane zostały w miejscu, gdzie co tydzień swoje umiejętności w zakresie gry w tenisa doskonalą nasi uczniowie i zawodnicy naszego Klubu Olimpiad Specjalnych "Błyskawica". Organizatorem turnieju była Fundacja na rzecz promocji sportu osób niepełnosprawnych "Marzenie" oraz Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych.

Reprezentacja naszej szkoły składała się z 15 uczniów - zawodników naszego Klubu, oraz 5 absolwentów - zawodników naszego Klubu.

Ze względu na różny poziom umiejętnośći, niektórzy z nich brali udział w grach pojedynczych,a ci którzy dopiero niedawno rozpoczęli swoją przygodę z tenisem rywalizowali w indywidualnym konkursie sprawności, gdzie musieli się wykazać podstawowymi umiejętnośćiami jak żonglowanie piłki przy pomocy rakiety, uderzenie z forhendu, bekhendu, uderzenie piłki w określony punkt kortu.

W grupie chłopców w wieku 16 - 21 lat I miejsce zajął Aleks Pietraszko, II Gracjan Rokiczan, a III Wiktor Opiela. W grupie dziewcząt 16 - 21 lat - I miejsce Wiktoria Wiśniewska, II miejsce Ola Jerzykowska, a III Natalia Koźma. Grupę kobiet powyżej 22 lat wygrała także zawodniczka naszego klubu - Sylwia Czarnecka

Najbardzie zacięta rywalizacja na bardzo wysokim poziomie sportowym toczyła się w grupie mężczyzn powyżej 22 lat. Szczególnie pasjonujący był sam finał w którym szala zwycięstwa przechylała się z jednego na drugiego zawodnika. W rezultacie wyniki w tej grupie wyglądają następująco: I miejsce Damian Lachowicz "Błyskawica" Szczecin, II miejsce Krzysztof Lachowicz "Błyskawica" Szczecin, III miejsce Krzysztof Janikowski "Błyskawica" Szczecin, IV miejsce Łukasz Machowski "Smecz" Szczecin, V miejsce Piotr Karpeta "Błyskawica" Szczecin i VI miejsce Tomasz Marcinkowski "Smecz" Szczecin.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i paczki z życzeniami wesołych świąt od organizatorów turnieju. Wszystkim naszym uczniom i zawodnikom gratulujemy sportowych sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych rywalizcjach sportowych.