Okres przed Świętami Bożego Narodzenia jest zawsze w naszym Ośrodku bardzo intensywny. Każdego dnia wiele się dzieje – próby, przygotowania, warsztaty, dekoracje, spotkania. Spotkania lubimy najbardziej, bo to w nich zawiera się duch Świąt.

W piątek, 13 grudnia, odwiedzili nas byli pracownicy Ośrodka. Zawsze cieszymy się na Ich wizytę, bo to oznacza, że wciąż o nas pamiętają. Zaprezentowaliśmy naszym szanownym Emerytom bożonarodzeniowe jasełka, po których udali się na uroczysty świąteczny poczęstunek. A my, uczniowie, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej i oglądaliśmy film, bez którego praktycznie nie ma Świąt – Kevin sam w domu. Ile było śmiechu i radości! I słodkich ciasteczek..

Tego dnia, popołudniu, przyjechała do nas również pani Katarzyna Więckiewicz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Uczniowie tej szkoły każdego roku przygotowują dla nas świąteczne niespodzianki i prezenty. My zawsze odwdzięczamy się naszym świątecznym występem jasełkowym oraz wykonanymi przez nas upominkami.

Bardzo lubimy przedświąteczne spotkania..