14.05.2021 r. w ZSS nr 1 świętowano Dzień Polskiej Niezapominajki, zorganizowany przez nauczycieli świetlicy szkolnej.

Przygotowania do obchodów zostały poprzedzone wydrukowaniem powiadomień i zawieszeniem ich w głównych punktach szkoły.  Prace plastyczne z niezapominajkami i wierszem Marii Konopnickiej pt. „Niezapominajki” ozdobiły korytarz szkolny, a girlandy z tych papierowych kwiatów zawisły w świetlicy.
Tego dnia już od rana wszystkich uczniów i nauczycieli witał przystrojony na niebiesko stolik z niezapominajkami w doniczce w roli głównej, koszykiem pełnym niebieskich słodyczy oraz drugim wypełnionym papierowymi, niezapominajkowymi zawieszkami. Tymi darami zostali obdarzeni wszyscy.
Później uczniowie, którzy byli ubrani na niebiesko zostali dodatkowo nagrodzeni słodyczami. Dwie uczennice zostały Królowymi Niezapominajek, otrzymały korony oraz niebieskie szale.
W tym dniu uczniowie naszej szkoły dostali również kolorowanki z niezapominajkami, które mieli wypełnić dowolną techniką.