Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

Dnia 14 listopada, po raz czwarty w naszej placówce odbył się Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olipiad Specjalnych, którego organizatorem była nasza szkoła i działający przy niej Klub Olimpiad Specjalnych "Blyskawica" oraz Zachodniopomorski Regionalny Oddział Olimpiad Specjalnych. W tym roku do zawodów zgłosiła się rekordowa ilość 52 zawodników z całego województwa.

Przy stołach swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy następujących klubów: Rzeka Koszalin, Jantar Kołobrzeg, Wicher Warnino, Gryf Szczecinek, Sokół Bobrowo, Marzenie Szczecin, Promyk Szczecin i gospodarze turnieju Błyskawica Szczecin.

Zawodnicy zostali podzieleni na 10 grup, a kryterium podziału był wiek, płeć i poziom zaawansowania w grze.

Rywalizacja przy stołach była bardzo zacięta, ale widać było, że wszyscy przy tym świetnie się bawią.

Turniej jak co roku jest kwalifikacją do rozgrywek na szczeblu ogólnopoolskim, a w tym roku będzie stanowił "trampolinę" do najważniejszego wydarzenia sportowego pod szyldem Olimpiad Specjalnych. W przyszłym roku w czerwcu w Katowicach odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Organizatorzy pragną w tym miejscu podziękować osobom, które pomagały nam w czasie zawodów. Grupa pięciu studentów Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego miała swój ogromny wkład w sprawne przeprowadzenie tak dużego turnieju.

Dziękujemy także mediom za nagłośnienie naszych zawodów. Panu Krzysztofowi Dziedzicowi za przygotowanie relacji z zawodów, która pojawiła się tego dnia w Kronice o godzinie 18.30 (obejrzyj materiał), a także Panu Jarosławowi Maliszewskiemu za przygotowanie artykułu w Kurierze Szczecińskim.

Gratulujemy serdercznie wszystkim zwycięzcom, dziękujemy za liczne przybycie na nasze zawody i oczywiście zapraszamy serdecznie w kolejnych latach.