Warsztaty Cyberprzemoc

Dnia 15 lutego odbyła się u nas prelekcja nt. CYBERPRZEMOCY. O zagrożeniach opowiedziały nam panie ze Straży Miejskiej w Szczecinie- p. Sylwia Makowska i p. Emilia Stryjniak. Uczniowie klas przysposabiających do pracy , klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej dowiedzieli się , jak bezpiecznie korzystać z Internetu, o zagrożeniach ze strony nieuczciwych ludzi.

O lekkomyślności towarzyszącej nam na co dzień , ku naszej przestrodze, dowiedzieliśmy się z filmów „ Dobry żart”, „Znajomi i nieznajomi”, „Instagram”.

Wskazane i mocno zaakcentowane zostały przykłady mądrych zachowań w sytuacjach trudnych. Wiemy już ,do kogo należy zwracać się po pomoc, kiedy „ ktoś” próbuje nękać lub szantażować nas publikując, rozsyłając innym kompromitujące informacje, zdjęcia, filmy.

Wiemy też, że oprócz osób dorosłych, bliskich i wspierających każdego ucznia zawsze można zgłosić problem na Policji, gdzie uzyskamy profesjonalną pomoc i wsparcie.

Pocieszające jest to, że nasi uczniowie , w większości mają dużą wiedzę na temat zagrożeń płynących z Internetu, lecz z wielkim zaciekawieniem odświeżyli sobie tak ważne informacje. Takich spotkań ,poruszających ważne tematy bezpieczeństwa ,nigdy za wiele.