Nieuchronnie zbliża się 20 maja-Ogólnopolski Dzień Owada. Nasza młodzież aktywnie przygotowuje się do tego święta. Uczniowie po obejrzeniu ilustracji owadów i  filmów edukacyjnych  ochoczo zabrali się do odtwarzania ich wyglądu, co zaowocowało wystawą prezentującą biedronki, motyle, ważki …oraz ul z pszczołami .Młodzież poznała etapy produkcji miodu a wykonując ul zdobyła wiedzę na temat miejsca zamieszkania tych pożytecznych owadów bez których my również nie możemy istnieć. Tak więc dbajmy o nie i chrońmy je!

W związku z obchodami Dnia Owada wybraliśmy się na pobliską łąkę w poszukiwaniu tych pożytecznych gatunków .Widzieliśmy na ,,żywo” motyle, biedronki, mrówki i inne owady. Uczniowie zebrali różnorodne gatunki traw i kwiatów, które następnie przygotowali do wysuszenia. Zasuszone gatunki roślin posłużą później do wykonania prac plastycznych.