Zwierzęta naszymi przyjaciółmi

Październik to ogólnoświatowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Natomiast 4 października (dzień śmierci św. Franciszka- wielkiego orędownika , opiekuna i patrona zwierząt) zawsze obchodzi się Światowy Dzień Ochrony Zwierząt. Także w naszym Ośrodku postanowiliśmy zaakcentować jakoś to wyjątkowe święto.

Pod patronatem SK LOP zorganizowana została impreza mającą na celu uświadomienie uczniom znaczenia zwierząt w naszym życiu, utrwalenia podstawowych zasad opieki nad nimi, a także właściwego się z nimi obchodzenia oraz ochrony w przypadku ataku nieznanego psa.

Najważniejszą jednak częścią imprezy były odwiedziny domowych zwierzątek- Pani Kasia Nowak- Stachera przyprowadziła dwie piękne suczki Figę i Bezę ( matkę i córkę ), pani Krysia Różycka przemiłą terierkę Lolę, pani Helenka Zając chomika, a pani Ela Sobczak świnkę morską.

Ta część imprezy spotkała się wśród uczniów z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem. Nie mogli oderwać się od zwierzątek, które dostały tyle pieszczot, że można by obdzielić nimi cały świat:) Młodzież z uwagą wysłuchała opowieści opiekunów o swoich pupilach, każdy kto ma w domu zwierzaka opowiadał o swoich przeżyciach.

Trudno się było rozstać, ale spotkanie na pewno powtórzymy, nie możemy już się doczekać!