Impreza pod hasłem
"Bezpieczny uczeń"

Dnia 16 października odbyła się kolejna edycja imprezy pod hasłem "Bezpieczny uczeń". W tym roku wyjątkowo, w odróżnieniu od poprzednich lat opiekunowie Sekcji Kulturalnej Samorządu Uczniowskiego postanowili zorganizować tę uroczystość na terenie naszej szkoły, co pozwoliło uczestniczyć w niej wszystkim uczniom. Jak co roku swojej obesności nie odmówili nam przedstawiciele różnych służb zajmujących się bezpieczeństwem życia nas wszystkich.

Najczęściej największe zainteresowanie przy tego typu okazjach wzbudzają strażacy. Tak było i tym razem, błyszczący czerwony wóz strażacki błyskający światłami i wyjący syreną natychmiast zgromadził wokół siebie wszystkich uczniów. Panowie zapoznali uczniów ze szczegółami swojej pracy, zaprezentowali wyposażenie wozu bojowego, przepytali uczniów ze znajomości numerów alarmowych.

Każdy też przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak podczas prawdziwej akcji gaśniczej.

Kolejni goście - przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej, zapoznali uczniów z zadaniami swojej służby i zaprezentowali sprzęt.

A w sali gimnastycznej odbyły się zorganizowane przez przedstawicieli Żandarmerii, zajęcia dla najmłodszych. W niezwykle ciekawej, zabawowej formie, maluchy uczyły się praktycznie jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Po raz kolejny nie zawiedli także przedtswiciele Komendy Miejskiej Policji. Oprócz okazji obejrzenia i zwiedzenia radiowozu każdy mógł się sprawdzić także jako kierowca motocykla, na symulatorze jednośladu.

Tradycyjnie pod koniec naszego spotkania, nasi uczniowie mają okazję do praktycznego sprawdzenia swoich umiejętności jako uczestników ruchu drogowego. Na prostym torze, pod okiem przedstwicieli Policji Drogowej każdy uczeń mógł wykazać się praktyczną znajomością znaków drogowych i zasad ruchu.

W uznaniu dla wszystkich tych, którzy poddali się sprawdzeniu swoich umiejętności, przedstawiciele Policji wręczyli symboliczne karty rowerowe, które uprawniają naszych uczniów do poruszania się na rowerze po terenach naszej szkoły. Wszystkim przedstawicielom goszczących u nas w tym dniu służb, bardzo sedrecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie w przyszłym roku szkolnym.