„Bo nadszedł czas i dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.
(…)
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.”

Tradycyjnie jak co roku uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej przygotowali Przedstawienie Jasełkowe na uroczyste spotkanie przedświąteczne z rodzicami. Od kilku tygodni pod uważnym i twórczym okiem pań: Kingi, Danusi, Magdy i Agnieszki wytrwale i cierpliwie pracowali, by dziś zaprosić Rodziców do obejrzenia bożonarodzeniowego montażu słowno – muzycznego. Pan Marcin jak co roku zadbał o całą dźwiękową oprawę, a panie: Jola, Hania i Natalia dbały o to, by każdy uczeń miał koło siebie pomocną dłoń i nie pogubił kroków. Starannie przygotowana dekoracja, przepięknie dobrane kostiumy i świąteczna muzyka a nade wszystko zaangażowanie i skupienie naszych małych aktorów sprawiły, że efekt był wspaniały i wzruszający. To był bardzo uroczysty i ważny dzień dla naszych najmłodszych uczniów, część z nich występowała na naszej scenie po raz pierwszy. Dzieci w przebraniach Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, Trzech Króli prezentowały się na scenie bardzo efektownie wprawiając w poczucie dumy znajdujących się na widowni rodziców. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania zostali zaproszeni na słodki poczęstunek o który zatroszczyli się Rodzice naszych uczniów, przynosząc pyszne ciasta i ciasteczka. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za ich obecność tego dnia w szkole, przygotowanie słodkości i wszelką pomoc.