„To Święta gromadzą ludzi przy stole…”

Czwartek, 19 grudnia 2019 roku, był w naszym Ośrodku dniem wyjątkowym…

Po uroczystym obiedzie spotkaliśmy się wszyscy na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, gdzie razem z rodzicami i zaproszonymi gośćmi mogliśmy obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu naszych kolegów i koleżanek. Jak zwykle – nie obyło się bez wzruszenia i zachwytu – nasi koledzy przedstawili nam sceny z Narodzenia Jezusa,  piękne recytacje i kolędy. Ten podniosły nastrój podtrzymał w nas zaproszony Kwartet Smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, który pod kierownictwem pani Ireny Olejnik zaprezentował nam popularne utwory muzyki klasycznej oraz kolędy.

Każdy uczeń naszej szkoły miał tego dnia okazję zaprezentować się na scenie – każda klasa przygotowała bowiem kolędy – śpiewane lub w wersji instrumentalnej. To jest taki moment, który daje nam wszystkim wiele radości, a do wspólnego śpiewania włącza się cała zgromadzona na sali społeczność.

Po oficjalnych uroczystościach udaliśmy się na słodki poczęstunek, przygotowany przez naszych rodziców oraz uczniów szkoły przysposabiającej do pracy. Równocześnie można było podziwiać ozdoby świąteczne oraz inne wytwory przygotowane przez naszych uczniów.

Bardzo serdecznie dziękujemy, że w tym szczególnym dniu byli z nami: ks. Stanisław Drewicz – proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP, podkomisarz Sylwester Flak – Naczelnik Wydziału Prewencji, kapitan Marcin Kasprzak – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4, pan Marcin Orlik – zastępca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4, pan Arkadiusz Frontczak – przewodniczący Rady Osiedla Stołczyn, aspirant Magdalena Łykowska – asystent ds. nieletnich z IV Komisariatu Policji – Nad odrą, młodszy aspirant Tomasz Misztela – dzielnicowy IV K.P. Nad Odrą, pani Wiesława Rycerz – prezes Stowarzyszenia „Stołczyn po sąsiedzku”, pani Iwona Butrym – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Agnieszka Czerniejewska – dyrektor regionalny firmy „Stokrotka”.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Osiedla Stołczyn, za przygotowane dla naszych uczniów upominki.

Wszystkim pragniemy złożyć dobre życzenia:

Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru

przyniesie spokój i radość.

A każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem.