Dzień 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

W  tym dniu przypominamy sobie wszyscy, że najważniejsze w życiu są uśmiech, dobre słowo, miłe gesty i życzliwość.

W naszej szkole już po raz kolejny  członkowie Uczniowskiej Rady Szkoły przygotowali kilka niespodzianek. Wszystkich uczniów, pracowników rodziców powitały  miłe karteczki z napisami
,,Pamiętaj o uśmiechu” przyczepione do drzwi w całej placówce.

W tym dniu szkolny korytarz przy pokoju nauczycielskim został udekorowany okolicznościowymi planszami. Znalazły się na nich sentencje i hasła zachęcające do okazywania sobie życzliwości i serdeczności i takie, które zachęcały do częstego uśmiechania się, do używania czarodziejskich słów:  proszę, dziękuję, przepraszam. Pojawiła się także Poczta Życzliwości. Każdy mógł wrzucić liściki do kolegów, koleżanek, pracowników z pozdrowieniami, z miłymi wyznaniami, podziękowaniami lub przeprosinami. Wszystkie listy trafiły do adresatów.

Prawdziwą niespodzianką był kolorowy korowód dzieci z balonami i słoneczkami. Każdy mógł wylosować radosną buźkę z miłą sentencję na każdy dzień.

Cały dzień w naszej szkole był pełen radości i życzliwości. Bo niewiele trzeba, by być życzliwym dla drugiego człowieka. Wystarczy uśmiech dobre słowo, podanie ręki.