W Polsce Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia.
Z tej okazji są organizowane różnego rodzaju wydarzenia promujące ekologię, w tym akcje zbierania śmieci, sadzenia drzew i zazieleniania miejsc, w których mieszkamy. W naszej szkole uczniowie także włączyli się do obchodów Dnia Ziemi.

W tym roku hasło przewodnie naszych działań proekologicznych to „Zainwestuj w naszą planetę”.

My również spotkaliśmy się, żeby porozmawiać o tym, jak możemy pomóc naszej Ziemi, jak dbać o wspólną przyszłość. Między innymi przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów i w praktyce przećwiczyliśmy to.

Tego dnia młodsi miłośnicy przyrody z klasy IIIa i IIIb szkoły podstawowej ukwiecili kącik w pobliżu szkoły. Pod okiem wychowawców posadzili mieczyki w ogromnej donicy. Będą podziwiać ich kwiaty, gdy wrócą do szkoły po wakacjach.

Wpis na Facebooku z większą ilością zdjęć znajduje się pod tym linkiem .