Dnia 21 października 2021 r tradycyjnie już na terenie naszej szkoły odbyła się impreza plenerowa „Bezpieczny uczeń” zorganizowana przez Uczniowską Radę Szkoły.
Swojej obecności nie odmówili nam przedstawiciele różnych służb zajmujących się bezpieczeństwem życia nas wszystkich. Podczas imprezy gościliśmy przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej oraz Miejskiej Komendy Policji. Największe zainteresowanie przy tego typu okazjach wzbudzają strażacy. Zobaczyć z bliska prawdziwy wóz strażacki, jego pełne wyposażenie, obejrzeć cały sprzęt dzięki któremu tak skutecznie straż pożarna potrafi ugasić mały lub wielki pożar a także ratować poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych – to dla nas wielkie niezapomniane przeżycie. Chętni uczniowie mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie za kierownicą wozu strażackiego. Podczas spotkania okazało się, że wielu uczniów zazdrości odwagi i sprawności fizycznej Panom strażakom.
Nie lada atrakcją okazał się symulator 3D jazdy samochodem, który zaprezentowali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. W bezpiecznych warunkach, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca i spróbować swoich sił w różnych warunkach pogodowych i na różnego rodzaju nawierzchni. Po szczegółowych wykładach, pogadankach i praktycznych wskazówkach uczniowie przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze oraz znajomości zasad ruchu drogowego pod okiem przedstawiciela Miejskiej Komendy Policji. Zadaniem każdego z uczestników Turnieju było przejechanie na rowerze trasy oznakowanej znakami drogowymi. Uczniowie, którzy potrafili prawidłowo przejechać trasę a tym samym wykazali się znajomością zasad ruchu drogowego na koniec naszego Turnieju z rąk Pana Policjanta otrzymali Mini Karty Rowerowe uprawniające do jazdy na rowerze na terenie naszej szkoły oraz na terenie innych zamkniętych obiektów przeznaczonych do bezpiecznej jazdy na rowerze dla dzieci i młodzieży.