Dnia 20.09.2021 uczniowie naszej szkoły postanowili, jak co roku, w wyjątkowy sposób uczcić ogólnopolską akcję Sprzątania Świata. W tym roku impreza ta przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Celem akcji była edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Młodzi ekolodzy z naszej placówki wiedzą, że w akcji tej nie chodzi tylko o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Podczas zajęć zostały więc utrwalone treści dotyczące kolorowych pojemników do segregacji surowców wtórnych oraz wiadomości na temat sposobów oszczędzania energii elektrycznej, wody, gazu. Wszystko to zaplanowano w formie ciekawych zagadek, quizów, konkursów, zabaw. Uczniowie wiedzą, że niszcząc naturę, zaśmiecając świat, niszczy się także swoje zdrowie. Doceniają piękne, zielone otoczenie naszej szkoły, o które dbają na co dzień.
Wraz ze Szkolnym Kołem LOP postanowili przy okazji tej wspaniałej akcji – podczas długich, zimowych miesięcy hodować drzewko w doniczce. Każda klasa otrzymała doniczkę z ziarenkiem… Obiecaliśmy sobie podczas Dnia Ziemi obchodzonego wiosną porównać nasze  klasowe hodowle i zobaczyć co z nich wyrośnie, ponieważ rodzaj drzewka to niespodzianka. Tak więc, aby do wiosny!