W dniach 20-22 maja 2022, odbyła się w Bydgoszczy II część XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizacja toczyła się w trzech dyscyplinach sportowych – tenisie, gimnastyce i wrotkarstwie. Reprezentacja województwa zachodniopomorskiego liczyła 7 zawodników, walczących na kortach tenisowych. Wśród tej grupy, oprócz absolwentów naszej szkoły, znalazł się także zawodnik, który jest aktualnie uczniem naszej szkoły i oczywiście zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych „Błyskawica” działającego przy naszej szkole. Był nim Kacper Wiśniewski. Kacper grał w turnieju indywidualnym i spisał się wspaniale. W czteroosobowej grupie, w której się znalazł, zwycięsko zakończył wszystkie spotkania i stanął na najwyższym stopniu podium. W ten sposób nawiązał do tradycji swoich starszych kolegów, którzy od lat rywalizują w tej dyscyplinie sportowej na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim i to z sukcesami. Bardzo serdecznie dziękujemy Kacprowi za wspaniałe reprezentowanie szkoły i klubu i życzymy mu dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów.

To nie ostatni akcent sportowy związany z Letnimi Igrzyskami w tym roku. W dniach 4-7 lipca w Kielcach, odbędzie się kolejna część tej wspaniałej imprezy. Tym razem rywalizacja obejmie koszykówkę, lekkoatletykę i badminton. I właśnie w tej ostatniej dyscyplinie, którą w ostatnich latach staramy się popularyzować, organizując między innymi Regionalny Turniej Badmintona będziemy bronić barw naszego województwa. Czterech uczniów – Ada Donczenko, Wiktoria Wiśniewska, Kamil Moraczewski i Eryk Okoń powalczą o medale już w lipcu. Trzymajmy za nich mocno kciuki !!!!