Koło Taneczne skupia wokół siebie młodych, chętnych, zdolnych tancerzy, którzy są uczniami zarówno Szkoły Podstawowej jak i Przysposabiającej do Pracy. Na zajęciach, które odbywały się w poniedziałkowe poranki na świetlicy szkolnej, rozbrzmiewała muzyka rodem z kabaretowych musicali
z przełomu lat 20. i 30. XX wieku. Owocem całorocznej pracy, która obejmuje, oprócz opanowania układu choreograficznego, także przygotowanie odpowiednich kostiumów, był układ pod tytułem „Kapeluszowy Swing” do muzyki amerykańskiego kompozytora Davida Rose’a, w którym nasza młodzież zaprezentowała się podczas Festynu Rodzinnego dnia 08.06.2022.

W przyszłym roku szkolnym zamierzamy kontynuować spotkania taneczne, które nie tylko wpływają na lepszą kondycję fizyczną, rozwój słuchu muzycznego i poczucia  rytmu, ale przede wszystkim integrują młodzież i uczą ją, jak wykorzystywać muzykę do wspólnej zabawy i ekspresji twórczej. Taniec sprawia, że  wszyscy czujemy się odstresowani i pewniejsi siebie.

Pragniemy poinformować wszystkich, że od przyszłego roku szkolnego nasze Koło Taneczne czeka modyfikacja, która dotyczy jego nazwy. Odtąd będzie nosiło nazwę „Piruet”. Zatem do zobaczenia!!! i do zatańczenia!!!!

P.S . Na ręce wszystkich, którzy pospieszyli nam z pomocą przy przygotowaniu kostiumów oraz realizacji filmiku składamy serdeczne podziękowania.