W piękny słoneczny dzień 26.04.2022 roku klasy szkoły przysposabiającej do pracy odbyły wycieczkę autokarową do Dobrej, do Zakładu Aktywności Zawodowej.

Zakład mieści się tam przy ulicy Spełnionych Marzeń. Wydaje się ,że nazwa nieprzypadkowa, ponieważ zatrudnieni tam pracownicy wydawali się szczęśliwi i spełnieni. Z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoja pracę i tak też opowiadali o niej. Widać było, że pracując tam zapominają o swoich ograniczeniach i niepełnosprawnościach, a tylko tacy ludzie są tam zatrudniani. Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy pojechali tam zobaczyć i zorientować się co można robić, jak żyć i zarabiać po ukończeniu nauki w naszej szkole. A wybór pracy w ZAZ jest spory – oglądaliśmy hale z pomieszczeniami stolarni, gastronomiczną, niszczarnię dokumentów, pralnię, szwalnię, montażu i demontażu przedmiotów, hale ogrodnicze.

Zakład zapewnia swoim pracownikom relaks i odpoczynek podczas  i po pracy – obejrzeliśmy także świetnie wyposażoną siłownię i gabinet relaksacyjny. Naszymi przewodniczkami i opiekunkami podczas zwiedzania były Panie Beata i Ania. Opowiadały o warunkach zatrudnienia w Zakładzie, odpowiadały cierpliwie na zadawane pytania. Było bardzo ciekawie, miło, frapująco. Uczniowie wracając dzielili się wrażeniami, podświadomie snując zawodowe plany na przyszłość.