Dnia 24 września 2021 r nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Lubiechowa  Dolnego.
Gościliśmy w malowniczo położonej w dolinie Odry zagrodzie edukacyjnej, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić pracownię ceramiczną, kuźnię, zobaczyć, jak wyglądało wyposażenie domu przed kilkoma wiekami. Uczniowie poznali historię życia ludzi w czasach średniowiecza opowiedzianą w bardzo interesujący sposób przez gospodarza oraz dotknąć narzędzi, którymi się posługiwali. Mogli przymierzyć elementy garderoby wojów i rycerzy, sprawdzić jak ciężkie były elementy uzbrojenia.

Wszyscy spróbowali swych sił w pracy z gliną i wykonali talerzyki według własnego pomysłu. Po wypaleniu ich w specjalnym piecu gospodarze dostarczą nam je do szkoły.

Młodzież miała tez okazję nauczyć się przygotować podpłomyki. Ciepłe, z domowymi powidłami smakowały wspaniale!

Nasz pobyt w gościnnych progach państwa Małeckich zakończyły zawody w przeciąganiu liny.

Do Szczecina wróciliśmy bogatsi w nowe wiadomości i doświadczenia.

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszego profilu na Facebooku.