Wielkimi krokami zbliża się zima. Piękna, biała pora roku. Z niecierpliwością czekamy na choinkę i pierwszy śnieg. My młodzi ekolodzy szczególnie wtedy pamiętamy o zwierzętach potrzebujących w tym trudnym dla nich okresie naszej pomocy.

Dzisiaj do naszej szkoły przybyli goście –  pani Marzena Białowolska i pan Krzysztof Barnyk, działający w Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja”. Podczas ciekawej lekcji pt. „Nasze zwierzakowo” próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania, kto chowa się pod stertą liści, jak i czym karmić dzikie zwierzęta (ptaki, sarny, dziki), jak postępować w przypadku, gdy spotkamy małe zwierzęta bez opieki dorosłych?

Okazało się, że na wiele z tych pytań znaliśmy odpowiedź, bo przecież przyroda to nasza pasja. Na naszej nowej tablicy multimedialnej obejrzeliśmy ciekawą prezentację, piękne zdjęcia, zabawne filmy, których bohaterami były sowa, dzięcioł, borsuk, bóbr, sarna, szop pracz. To spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że zwierzęta wiodą bardzo ciekawe, barwne życie, że należy dbać o nie  i pomagać im szczególnie zimą.