Rajd pieszy - największe parki Szczecina

Dnia 28 września 2017 roku klasy IIIA i I Szkoły Przysposabiającej do Pracy razem z młodzieżą z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 z ul. Jagiellońskiej wyruszyły na Rajd im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego.

Uczniowie wraz z opiekunami paniami Barbarą Wysocką i Krystyną Różycką wędrowali określoną wcześniej trasą przez najciekawsze zakątki Szczecina rozwiązując różne zadania i zagadki związane z tymi miejscami.

Rajd zaczęliśmy w parku Żeromskiego pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Wędrowaliśmy potem przez Wały Chrobrego podziwiając piękno budowli Urzędu Wojewódzkiego, Akademii Morskiej, Muzeum Narodowego.

Zatrzymaliśmy się przy Zamku Książąt Pomorskich, pomniku Anny Jagiellonki i Bogusława X. Spacerem przez stare miasto (plac Orła Białego) doszliśmy do tramwaju i pojechaliśmy do SOSW nr 2.

Rajd zakończyliśmy piknikiem, wspólną zabawą, konkursami. Otrzymaliśmy pamiątkowe gadżety i dyplomy w rajdzie oraz masę pięknych wrażeń i wspomnień z tak niezwykle mile spędzonego czasu.