Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych

Dnia 29 listopada w koszalinie odbył się Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Po kilku latach nieobecności na tym turnieju postanowiliśmy przypomnieć o sobie i zaakcentować swoją obecność na boisku koszykówki. W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn z naszego województwa - z Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka, Warnina, Bobrowa, miasto Szczecin reprezentowała na sza drużyna.

Nasza reprezentacja stanowiła mix doświadczenia i "młodości" związanej z debiutem na tego typu imprezeie i w tej dyscyplinie sportu. Pięciu uczniów aktualnie uczących się w naszej szkole - Kinga Żelazna, Wiktoria Wiśniewska, Eryk Okoń, Gracjan Rokiczan, Krzysztof Górski, oraz trzech absolwentów - Krzysztof Lachowicz, Krzysztof Janikowski i Dawid Skoczylas - wybiegła na boisko jako "Błyskawica" Szczecin.

Nasza drużyna znalazła się w grupie z drużynami z Koszalina i Szczecinka. Mimo że wyniki meczów tego nie obrazują gra była bardzo zacięta. Nasi reprezentanci w swojej grupie wygrali oba mecze ze Szczecinikiem w stosunku 11:2, z Koszalinem 12:2.

Te dwa zwycięstwa pozwoliły naszej drużynie zająć I miejsce w swojej grupie i odebrać nagrody za zwycięstwo.

To jednak nie był koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy, po rozegraniu wszystkich meczy w hali pojawili się koszykarze pierwszoligowej drużyny AZS Koszalin, którzy zaprezntowali nam swoje umiejętności, były pokazy wsadów, rzutów osobistych, rzutów z dystansu.

Naszej drużynie składamy gratulacje i życzymy im dalszych sukcesów.