Dnia 21 stycznia – w Dniu Babci klasy III A i III B Szkoły Przysposabiającej do Pracy postanowiły odwiedzić Klub Seniora działający przy Stowarzyszeniu Stołczyn po Sąsiedzku.

Nie było w tym nic dziwnego, ponieważ Panie działające w Stowarzyszeniu to dla nas bardzo bliskie osoby, które praktycznie towarzyszą nam w różnych dla nas ważnych okolicznościach. W tym dniu to my postanowiliśmy pokazać ile dla nas znaczą, jak bardzo są dla nas ważne. Uczniowie każdej z klas upiekli pyszne ciasta, zrobili własnoręcznie prezenty i udali się do Starej Wartowni, gdzie już czekały na nas urocze gospodynie.

Jak zwykle spotkanie przebiegło w radosnej, wyjątkowej atmosferze. Rozmowom, wspomnieniom nie było końca… Panie to skarbnice wiedzy – z zapartym tchem słuchaliśmy niesamowitych stołczyńskich  opowieści – sięgających lat 50- tych ubiegłego wieku. Aby utrwalić te bezcenne nie tylko dla dziejów  Stołczyna wiadomości, dziennikarka – pani Paulina Romanowicz spisała je w książce „Świadkowie małej historii”. Książka obfituje  także w wiele unikalnych zdjęć. Aż niewiarygodnym był fakt, że bohaterki i narratorki tych opowieści siedziały razem z nami przy herbatce i uśmiechały się do nas… Otrzymaliśmy w prezencie egzemplarz tej książki, która zawsze już znaczyć będzie dla nas bardzo wiele.

Wszystkiego najlepszego, kochamy Was i do zobaczenia…