W grudniu w naszej szkole ogłoszono akcję „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Jak co roku uczniowie, rodzice, nauczyciele nie zawiedli. Zebraliśmy dużą liczbę koców, kołder i aż 350 kilogramów karmy . Wszystkie te dary udało nam się dostarczyć do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Przywitała nas tam Pani Joanna, która w ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy wolontariusza w schronisku i uwrażliwiła nas na los bezdomnych psiaków i kotów. Jedno wiemy na pewno, chcemy i uwielbiamy dzielić się dobrocią.

Później korzystając z przepięknej pogody i w radosnych nastrojach podziwialiśmy piękno przyrody spacerując po Syrenich Stawach. Z wielką ciekawością czytaliśmy i oglądaliśmy tablice informacyjne dotyczące roślinności i zwierząt. Jakże niesamowity jest nasz świat.