Koło Edukacji Morskiej

Koło Edukacji Morskiej powstało w 1999 r. i realizuje "Miejski program morskiej edukacji dzieci i młodzieży". Celem działalności koła jest propagowanie wiedzy na temat Morza Bałtyckiego, Szczecina i żeglarstwa. Służą temu spotkania edukacyjne prowadzone przez opiekunów koła np. :"Wyspa Wolin", "Fauna i flora Morza Bałtyckiego", "Wyspa Wolin", "Morskie opowieści".

Członkowie koła uczestniczą w ogólnopolskich konkursach plastycznych o tematyce marynistycznej, zdobywając nagrody i wyróżnienia ("Od morza jesteśmy", "Opowieści z morskich fal", "Morski świat przyszłości", "Droga do morza").

Co roku organizowane są również na terenie placówki konkursy plastyczne popularyzujące nasz region: np. „Latarnie morskie”, „Bałtyk- nasze morze”, „Morze pełne przygód”. Najlepsze prace prezentowane są na wystawach pokonkursowych w "Galerii Morskiej". Uczniowie uczestniczą także w wycieczkach do Międzyzdrojów, Niechorza i Trzebieży. Opiekunami koła są: J.Pluta, K.Różycka, P.Owczarski, E.Lejkowska