Koło Ekologiczne

Koło ekologiczne "EKOludek" powstało z myślą o naszym środowisku. Fundamenty przyszłych działań, styl życia kształtują się w latach szkolnych. Uczniowie wyrabiają pewne nawyki, dlatego ważny jest kontakt ze środowiskiem przyrodniczym. Edukacja ekologiczna to konkretne działanie w środowisku i dla środowiska. Dzieci i młodzież mogą być pełnowartościowymi partnerami dorosłych w walce o ochronę środowiska. Są one bowiem bacznymi obserwatorami tego wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Należy dać im tylko szansę, a wyrośnie z nich pokolenie, które umiejętnie będzie korzystało z darów Ziemi i rozwijającej się cywilizacji. Poprzez edukację środowiskową poznają oni świat, jego piękno i wpływ na życie człowieka. Jednak muszą oni zdawać sobie sprawę, że człowiek poprzez swoją działalność i ciągły rozwój doprowadza do coraz większych zniszczeń w przyrodzie.

Działalność koła to: - coroczny udział szkoły w akcji "Sprzątanie świata"
- prowadzenie akcji sadzenia drzew i krzewów w obrębie szkoły,
- dokarmianie zwierząt i ptaków,
- zbiórkę makulatury i innych surowców wtórnych, organizowanie konkursów plastycznych, wiedzy ekologicznej,
- kontynuowanie uroczystości związanych z obchodami "Dnia Ziemi",
- urządzanie kącików przyrody i gazetek ściennych promujących tematykę ekologiczną.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Osoba odpowiedzialna: Helena Zając